Serdecznie zapraszamy artystów, osoby zainteresowane sztuką i kulturą, uczniów i studentów na wspólny wyjazd do Poczdamu na wystawę “Modigliani. Moderne Blicke” w Muzeum Barberini!
Wyjazd 14.06. (PT) o godzinie 05:00 spod CH Solaris, zatoczka przy Kinie Helios ul. Żeromskiego w Opolu.
Cena:
300 zł dla dzieci i młodzieży do 18 lat
380 zł dla osób powyżej 18 lat

W cenie wliczone są:
transport komfortowym autokarem;
opieka pilota-przewodnika;
bilety wstępu na wystawę;
ubezpieczenie Signal Iduna.

W trakcie wizyty w Poczdamie poza podziwianiem wystawy dzieł Modiglaniego, będzie możliwość spaceru po tym niezwykłym mieście i jego parkach!
Zapraszamy do zapisów:
https://forms.gle/UWScBRpe4gTWUBBV7

PROPONOWANY PROGRAM:
Zbiórka w Opolu w wyznaczonym miejscu. Przejazd do Poczdamu – letniej rezydencji Fryderyka Wielkiego. Wizyta w Muzeum Barbarini na wystawie “Modigliani. Moderne Blicke”. Spacer po mieście partnerskim Opola rozpoczniemy od centrum miasta i zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po parku. Czas wolny. Przejażdżka autokarem po mieście pozwali poznać barokowo – klasycystyczny Poczdam oraz dwie wielkie osobliwości miasta: Dzielnicę Holenderską oraz Kolonię Aleksandrowka z drewnianymi domami, które przenoszą zwiedzających w świat ludowych baśni. Powrót do Opola późnym wieczorem ok. 23:00

O WYSTAWIE I ARTYŚCIE AMADEO MODIGLIANI
Amedeo Modigliani był europejskim artystą w najszerszym i najbardziej innowacyjnym sensie. Skupiając się na wizerunku człowieka, fizyczności i pewnej siebie kobiecości, Amedeo Modigliani stał się pionierem modernizmu w czasach formalnego rozpadu, abstrakcji i mizoginii na początku XX wieku. Podczas pierwszej wojny światowej jego portrety i akty towarzyszyły i kształtowały rozwój ludzkiego wizerunku młodego pokolenia artystów pracujących nad figuracją w Paryżu, Wiedniu, Berlinie i Dreźnie. Po raz pierwszy wystawa poświęcona Modiglianiemu wykracza poza Paryż i przygląda się jego twórczości z perspektywy europejskiej.
Wystawa “Modigliani. Nowoczesne spojrzenie” gromadzi około 100 prac. Dialog rozwija się między sztuką Modiglianiego a obrazami, rysunkami, grafikami i rzeźbami Gustava Klimta, Jeanne Mammen, Pabla Picassa, Natalii Gonczarowej, Egona Schielego i Pauli Modersohn-Becker.


Organizatorem jest Biuro Podróży Almatur Opole
ul. Ozimska 26/2 45-058 Opole
tel. 77 4232833 e-mail: opole@almatue.pl