Drogie Koleżanki i Koledzy

W Polsce znalazła się rodzina naszego serdecznego kolegi z Charkowa Andreya Fedoseenko , który dał się nam poznać na plenerach jako radosny, o ogromnym sercu człowiek, kochający ludzi i wolność oraz jako wspaniały malarz. Obecnie jego żona Lena z synami Miszą (12 lat) i Iliuszą (8 lat) przebywa w Warszawie, zmuszona do korzystania z gościny Polaków. Chłopcy poszli do Polskich szkół, a Lena chodzi na kursy języka polskiego, by móc podjąć pracę.

Andriej został w ostrzeliwanym i wciąż bardzo zagrożonym Charkowie w jakiś sposób „powierzając nam” swoich najbliższych. Andriej stale rozmowy kończy: „ niech żyje wola Polska , niech żyje wolna Ukraina!”, robiąc to już od kiedy Go poznaliśmy na plenerach w Rosji … Sam, jak wielokrotnie powtarzał, że ma po babci korzenie polskie, a dziadku włoskie. Teraz jest pełnej krwi patriotą ukraińskim i zakochany w Polakach.

Zanim Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa przeprowadzi planowane akcje charytatywne dla pomocy Koleżankom i Kolegom z Ukrainy, chociażby poprzez aukcje naszych prac z plenerów, proponujemy najszybciej jak można, zbiórkę pieniężną dla wsparcia Rodziny Andreya Fedoseenki w tym trudnym czasie.

Wpłaty na ten cel proszę kierować na konto ZPAP PSU

nr SANTANDER Bank I O/Opole nr 69 1090 2138 0000 0005 5600 0806

z dopiskiem „Andriej”.

Jest to dobrowolny gest koleżeński, a Związek jest jedynie, na prośbę członków, pośrednikiem w zbiórce i przekazaniu wsparcia.