Drogie koleżanki i koledzy

W maju organizujemy wystawę szczególną, poświęconą sztuce Kazimierza Malewicza. Jednego z tych artystów, którzy dokonali przełomu w sztuce nowoczesnej. Zachęcam wszystkich do udziału w tej szczególnej wystawie.
Zapomnijcie na chwilę o tym co robicie na co dzień. Sięgnijcie do materiałów poświęconych sztuce Malewicza – i niech ona będzie dla was inspiracją. Weźcie do ręki pędzel, nożyce, piłę, młotek i gwoździe. Nie bójcie się stworzyć coś zupełnie nowego, coś z czym może jeszcze nie mieliście okazji się zmierzyć. Spójrzcie na dokonania naszego wielkiego rodaka. Zapomnijcie o polityce. Sztuka bowiem – niezależnie od tego kto ją tworzy – jest po prostu Dobra lub Zła. Nie bójcie się koloru czy niekonwencjonalnych materiałów. Nie bójcie się kolażu czy form przestrzennych. Zachęcam wszystkich – zmierzcie się z nowym wyzwaniem.
Wystawę organizować będziemy w Galerii na Dworcu Głównym w Opolu w maju. Bardzo proszę wszystkich chętnych do zgłaszania chęci wzięcia udziału w wystawie, ponieważ wszystko musimy ująć w jakąś sensowną formę organizacyjną. Mam również nadzieję na udział w wernisażu naszej wystawy pani Iwony Malewicz – wnuczki Kazimierza Malewicza. Tak więc drodzy moi zbliża się wiosna – do ROBOTY
Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Vice Prezes ZPAP-PSU O/Opole
Jaremi Picz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *