Kontakt w sprawie przekazania prac na aukcję:
Anna Noszczyńska “Mama Szymka” tel. +48 530 000 428

“Wieczór sercem malowany” to tytuł akcji charytatywnej organizowanej na rzecz 15-letniego Szymka Noszczyńskiego. Chłopiec urodził się z rzadką i poważną wadą genetyczną Monosomia 1p36, która objawia się uogólnioną wiotkością mięśni oraz wieloma chorobami współtowarzyszącymi (m.in. wadą serca -Kardiomiopatią Gąbczastą). Szymek sam siedzi, próbuje wstawać przy pomocy drugiej osoby, nie chodzi .Wypowiada pojedyncze słowa, wszystko rozumie, świetnie porozumiewa się komunikacją wspomagającą/alternatywną (np. AAC/ piktogramy). Szansą na poprawę funkcjonowania Szymka jest profesjonalna, długotrwała rehabilitacja i terapia.

Akcja, która odbędzie się 11 lutego 2022 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, ma na celu zebranie niezbędnych środków na leczenie i rehabilitację chłopca. Wieczór poprowadzi ceniony dziennikarz i konferansjer Maciej Orłoś. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18. Zainauguruje je aukcja dzieł sztuki, którą współprowadzić będzie Małgorzata Karpowicz. Pod młotek trafią prace m.in. Bartosza Frączka, Tomasza Lubaszki, Tomasza Sętowskiego, Jana Wołka, Waldemara Marszałka, Pauliny Domagalskiej, Małgorzaty Stępniak, Bartka Stypki, Izabeli Kity, Jacka Łydżby, Agnieszki Półroli, Krystyny Szwajkowskiej, Wojciecha Kołsuta, Pauliny Taranek, Krzysztofa “Animusa” Żyngiela, Roberta Krężlaka, Justyny Warwas, Jarosława Kweclicha, Marzeny Laury Mazurek, Małgorzaty Biel i Natalii Chrosny.

Po licytacjach (ok. godz. 20) przyjdzie pora na muzykę. Na scenie na pewno wystąpi częstochowska grupa AmperA.

O szczegółach będziemy informowali na bieżąco. Szykujemy sporo niespodzianek.Podczas wydarzenia nie braknie smakowitego cateringu i wina z lokalnych winnic.

Zapraszamy do wzięcia udziału

Głównym patronem medialnym wydarzenia jest redakcja “Gazety Regionalnej”.

gazetaregionalna.com – Aukcja charytatywna “Wieczór sercem malowany”. Jakie prace trafią pod młotek?

Sercem malowany wieczór dla Szymka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *